Sprzęt laboratoryjny - sprzedaż i serwis

Pierwszy Kongres Reologiczny Poznań 2013

 
W dniach od 13 do 15 października w salach konferencyjnych Politechniki Poznańskiej odbył się pierwszy Kongres Reologiczny. W spotkaniu wzięło udział bardzo wielu specjalistów z dziedziny reologii, którzy przedstawili swoje osiągnięcia w formie referatów, wykładów, komunikatów oraz posterów. Wystąpienia dotyczyły reologii w szerokim pojęciu i zostały podzielone na kilka sekcji: reologię teoretyczną, reometrię, reologię polimerów, reologię żywności, reologię w medycynie i farmacji, mikro- i nanoreologię, reologię w chemii i budownictwie oraz reologię w dydaktyce. W ramach Kongresu zaprezentowana została także nowoczesna aparatura kontrolno-pomiarowa, akcesoria oraz oprogramowanie umożliwiające wykonywanie badań lepkości.

Szczególnym zainteresowaniem pierwszego dnia cieszył się wykład inauguracyjny honorowego gościa Pana Profesora Manfreda Wagnera dotyczący reologii topienia polimerów.

Drugiego dnia - oprócz wystąpień prelegentów odbyła się także sesja posterowa, na której zaprezentowano ciekawe osiągnięcia reologiczne. W trakcie sesji wyłoniono zwycięzcę najciekawszego plakatu – nagrodę główną otrzymał zespół z Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie ( prof. Mirosław Grzesik, dr inż. Paweł Ptaszek, dr inż. Anna Ptaszek, mgr inż. Kacper Kaczmarczyk). Również tego dnia wieczorem odbył się elegancki bankiet w Hotelu Park nad Jeziorem Maltańskim, w trakcie którego zostały wręczone nagrody za zwycięstwo w konkursie plakatowym.

Patronem medialnym Kongresu były czasopisma: „Analityka, „Laboratorium” i „Polimery” ze szczególnie aktywnym uczestnictwem Pana Piotra Bieńkowskiego z „Analityki”, który zajął się także fotografowaniem wydarzeń kongresowych.

Na czele Komitetu Organizacyjnego stanął Pan Profesor Tomasz Sterzyński oraz Pani mgr Monika Dobrzyńska-Mizera z Politechniki Poznańskiej wraz z pracownikami firmy RHL-Service. Kongres odbył się pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Reologii Technicznej oraz Europejskiego Towarzystwa Reologicznego.

Spotkanie specjalistów w dziedzinie reologii przebiegało w miłej atmosferze w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej i ze względu na duże zainteresowanie uczestników kolejna edycja Kongresu Reologicznego przewidziana jest za 2 lata.

 

RHL-Service ul. Budziszyńska 74 60-179 Poznań tel.: +48-61-8689136 fax.: +48-61-8630122
realizacja studiofabryka.pl