Sprzęt laboratoryjny - sprzedaż i serwis

Wytłaczarka HAAKE MiniLab II

Wiedząc, że wytworzenie próbnych serii nowych produktów jest bardzo kosztowne firma Thermo Scientific Karlsruhe wprowadziła na rynek mikro wytłaczarkę dwuślimakową HAAKE MiniLab.

Silnik wytłaczarki HAAKE MiniLab o mocy 400W może pracować w zakresie od 1 do 360 obr./min. Maksymalne naprężenie przenoszone na jedna śrubę to 5Nm. Sterowanie tą wytłaczarką jest stosunkowo proste:

  • ręcznie, poprzez panel z podświetlanym wyświetlaczem LCD
  • komputerowo, przez port RS i specjalizowane oprogramowanie przygotowane do obsługi przyrządu i analizy danych

Próbka po opuszczeniu cylindra (wytrzymującego ciśnienia do 200 bar) może zostać ponownie wytłoczona dzięki zastosowaniu kanału powrotnego, może się też wydostać na zewnątrz poprzez dyszę formującą. Wymagana objętość próby to zaledwie 5 cm3 materiału do całkowitego wypełnienia komory pomiarowej i 2 cm3 do wypełnienia kanału powrotnego. Standardowo urządzenie pracuje do temperatury 350°C (opcjonalnie do 420°C). Układ chłodzenia powietrzem lub wodą pozwala na precyzyjne utrzymanie temperatury, a także na płynną jej regulację.

Miniwytłaczarka pozwala na pracę współbieżną i przeciwbieżną. W celu zmiany rodzaju pracy wystarczy przezbroić układ kół zębatych i wymienić zestaw ślimaków.

Dzięki zastosowaniu w kanale powrotnym dwóch czujników ciśnienia możliwe jest przeprowadzenie badań reologicznych wytłaczanych materiałów.

RHL-Service ul. Budziszyńska 74 60-179 Poznań tel.: +48-61-8689136 fax.: +48-61-8630122
realizacja studiofabryka.pl