HAAKE MiniLab - miniaturowa wytłaczarka dwuślimakowa

HAAKE MiniLab - miniaturowa wytłaczarka dwuślimakowa

HAAKE MiniLab - opis urządzenia

HAAKE MiniLab to miniaturowa wytłaczarka dwuślimakowa służąca do określania właściwości reologicznych polimerów.

Wytłaczarki jedno- i dwuślimakowe produkowane przez firmę Thermo Electron Karlsruhe GmbH (dawniej HAAKE) są to urządzenia o dużej wydajności, a także o dużym zapotrzebowaniu na materiał do wytłoczeń. Wiedząc, że wytworzenie próbnych serii nowych produktów jest bardzo kosztowne, producent wprowadził na rynek mikro wytłaczarkę dwuślimakową MiniLab. Silnik wytłaczarki MiniLab o mocy 400W może pracować w zakresie od 1 do 360 obr./min. Maksymalne naprężenie przenoszone na jedna śrubę to 5Nm. Sterowanie tą wytłaczarką jest stosunkowo proste:

  • ręcznie, poprzez panel z podświetlanym wyświetlaczem LCD,
  • komputerowo, przez port RS i specjalizowane oprogramowanie przygotowane do obsługi przyrządu i analizy danych.
  • komora pomiarowa, wytrzymująca ciśnienia do 200 bar, ma przełączane mechanicznie dwa ujścia po wytłoczeniu - do kanału powrotnego lub do dyszy formującej. Objętość próbek to zaledwie 3.5cm³ materiału do całkowitego wypełnienia komory pomiarowej i 2 cm³ do wypełnienia kanału powrotnego. Standardowo układ pomiarowy pracuje do temperatury 350ºC (opcjonalnie do 450ºC). Układ chłodzenia powietrzem lub wodą pozwala na precyzyjne utrzymanie temperatury, a także na płynną jej regulację.

Wytłaczarki i mieszalniki - oferta RHL-Service

» Poznaj pełną gamę wytłaczarek i mieszalników oferowanych przez RHL-Service

ISO 9001

W roku 2007 firma RHL-Service wprowadziła System Zarządzania Jakością. Obecnie działamy według wymagań normy ISO 9001:2015, posiadamy certyfikat nr 543/2007 zapewniający spełnienie warunków Systemu Zarządzania Jakością w zakresie sprzedaży i serwisu aparatury naukowo-badawczej.

Nasz nr ZSEIE: E0018764W i BDO: 000006396.